QCCF251Q1R6B1GV001T
Артикул производителя:
QCCF251Q1R6B1GV001T
Производитель/Бренд:
Johanson Technology Inc.
Краткое описание:
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,
Производитель :
Johanson Technology Inc.
Категория товара :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
1.6 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.024" (0.61mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
250V