KTS101B335M55N0T00
- Артикул производителя:
- KTS101B335M55N0T00
- Производитель/Бренд:
- United Chemi-Con
- Краткое описание:
- CAP CER 3.3UF 100V X7R 2220
- Производитель :
- United Chemi-Con
- Категория товара :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 3.3 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100V