251R14S100GV4T
- Артикул производителя:
- 251R14S100GV4T
- Производитель/Бренд:
- Johanson Technology Inc.
- Краткое описание:
- CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0603
- Производитель :
- Johanson Technology Inc.
- Категория товара :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- RF, Microwave, High Frequency
- Capacitance :
- 10 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.035" (0.89mm)
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Rated :
- 250V