Y1073350R000T9L
- Артикул производителя:
- Y1073350R000T9L
- Производитель/Бренд:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Краткое описание:
- RES 350 OHM 1/4W 0.01% RADIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.260" (6.60mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 350 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±0.2ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.01%