PWR220T-20-50R0F
- Артикул производителя:
- PWR220T-20-50R0F
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- RES 50 OHM 1% 20W TO220-2
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
- Height - Seated (Max) :
- 0.575" (14.60mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- TO-220-2, Variant
- Power (Watts) :
- 20W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 50 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.398" L x 0.157" W (10.10mm x 4.00mm)
- Supplier Device Package :
- TO-220-2
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%