UB3C-1R8F1
- Артикул производителя:
- UB3C-1R8F1
- Производитель/Бренд:
- Riedon
- Краткое описание:
- RES 1.8 OHM 1% 3W AXIAL
- Производитель :
- Riedon
- Категория товара :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 3W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 1.8 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.157" Dia x 0.350" L (4.00mm x 8.90mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%