FW20A4R70JA
- Артикул производителя:
- FW20A4R70JA
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- RES 4.7 OHM 5% 2W AXIAL
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Fusible, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 4.7 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.236" Dia x 0.472" L (6.00mm x 12.00mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%