CFS1/4CT52R102J
- Артикул производителя:
- CFS1/4CT52R102J
- Производитель/Бренд:
- KOA Speer Electronics, Inc.
- Краткое описание:
- RES 1K OHM 5% 1/4W AXIAL
- Производитель :
- KOA Speer Electronics, Inc.
- Категория товара :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Carbon Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 1 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- -450/ +350ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%