PF2472-0R1F1
- Артикул производителя:
- PF2472-0R1F1
- Производитель/Бренд:
- Riedon
- Краткое описание:
- RES 0.1 OHM 1% 100W TO247
- Производитель :
- Riedon
- Категория товара :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
- Height - Seated (Max) :
- 0.787" (20.00mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- TO-247-2
- Power (Watts) :
- 100W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.630" L x 0.189" W (16.00mm x 4.80mm)
- Supplier Device Package :
- TO-247
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%