MP930-100-1%
- Артикул производителя:
- MP930-100-1%
- Производитель/Бренд:
- Caddock Electronics Inc.
- Краткое описание:
- RES 100 OHM 1% 30W TO220
- Производитель :
- Caddock Electronics Inc.
- Категория товара :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.650" (16.52mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-220-2 Full Pack
- Power (Watts) :
- 30W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
- Supplier Device Package :
- TO-220
- Temperature Coefficient :
- -20/ +80ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%