MSR5-0R01F1
- Артикул производителя:
- MSR5-0R01F1
- Производитель/Бренд:
- Riedon
- Краткое описание:
- RES 0.01 OHM 1% 5W RADIAL
- Производитель :
- Riedon
- Категория товара :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Metal Element
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Flame Proof, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety
- Height - Seated (Max) :
- 1.000" (25.40mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 275°C
- Package / Case :
- Radial
- Power (Watts) :
- 5W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.799" L x 0.067" W (20.30mm x 1.70mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±20ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%