0603N150J500CT
- Артикул производителя:
- 0603N150J500CT
- Производитель/Бренд:
- Walsin Technology Corporation
- Краткое описание:
- CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0603
- Производитель :
- Категория товара :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 15 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.034" (0.87mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 50V