SF002B14K5/75KFB
- Артикул производителя:
- SF002B14K5/75KFB
- Производитель/Бренд:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Краткое описание:
- SF002B14K50/75K00FB CONFORMAL NT
- Производитель :
- Категория товара :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Voltage Divider (TCR Matched)
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Pins :
- 5
- Number of Resistors :
- 2
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 5-SIP
- Power Per Element :
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 14.5k, 75k
- Resistor Matching Ratio :
- ±0.1%
- Resistor-Ratio-Drift :
- ±5ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.551" L x 0.106" W (14.00mm x 2.70mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±5ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%