Y0006V0100 TT0L (20K/2K)
- Артикул производителя:
- Y0006V0100 TT0L (20K/2K)
- Производитель/Бренд:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Краткое описание:
- RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Voltage Divider (TCR Matched)
- Circuit Type :
- Voltage Divider
- Height - Seated (Max) :
- 0.320" (8.13mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Pins :
- 3
- Number of Resistors :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial - 3 Leads
- Power Per Element :
- 100mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 2k, 20k
- Resistor Matching Ratio :
- ±0.01%
- Resistor-Ratio-Drift :
- ±0.5ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.295" L x 0.100" W (7.49mm x 2.54mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±2ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.01%