OSOPTA5002BT1
Артикул производителя:
OSOPTA5002BT1
Производитель/Бренд:
Vishay Dale Thin Film
Краткое описание:
RES ARRAY 10 RES 50K OHM 20SSOP
Производитель :
Vishay Dale Thin Film
Категория товара :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.068" (1.73mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
20
Number of Resistors :
10
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
50k
Resistor Matching Ratio :
±0.1%
Resistor-Ratio-Drift :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.344" L x 0.154" W (8.74mm x 3.91mm)
Supplier Device Package :
20-SSOP
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%