NOMCT16031002FT1
- Артикул производителя:
- NOMCT16031002FT1
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.063" (1.60mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 16
- Number of Resistors :
- 8
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Power Per Element :
- 100mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Resistor Matching Ratio :
- ±0.025%
- Resistor-Ratio-Drift :
- ±5ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.390" L x 0.154" W (9.91mm x 3.91mm)
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%