MPMT1003FT1
- Артикул производителя:
- MPMT1003FT1
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- RES NTWRK 2 RES 50K OHM TO236-3
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Voltage Divider (TCR Matched)
- Circuit Type :
- Voltage Divider
- Height - Seated (Max) :
- 0.040" (1.02mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 3
- Number of Resistors :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power Per Element :
- 100mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 50k
- Resistor Matching Ratio :
- ±0.5%
- Resistor-Ratio-Drift :
- ±2ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
- Supplier Device Package :
- SOT-23
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%