4116R-1-253
- Артикул производителя:
- 4116R-1-253
- Краткое описание:
- RES ARRAY 8 RES 25K OHM 16DIP
- Height - Seated (Max) :
- 0.185" (4.69mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-DIP (0.300", 7.62mm)
- Power Per Element :
- 250mW
- Resistance (Ohms) :
- 25k
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- 50ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.865" L x 0.300" W (21.97mm x 7.62mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%