4420P-T01-121
- Артикул производителя:
- 4420P-T01-121
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- RES ARRAY 10 RES 120 OHM 20SOIC
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.114" (2.90mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 20
- Number of Resistors :
- 10
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Power Per Element :
- 160mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 120
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- 50ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
- Supplier Device Package :
- 20-SOL
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%