4816P-1-205LF
- Артикул производителя:
- 4816P-1-205LF
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- RES ARRAY 8 RES 2M OHM 16SOIC
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Automotive AEC-Q200
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.094" (2.40mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 16
- Number of Resistors :
- 8
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
- Power Per Element :
- 160mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 2M
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
- Supplier Device Package :
- 16-SOM
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%