4608X-102-565LF
- Артикул производителя:
- 4608X-102-565LF
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- RES ARRAY 4 RES 5.6M OHM 8SIP
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.200" (5.08mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Pins :
- 8
- Number of Resistors :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 8-SIP
- Power Per Element :
- 300mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 5.6M
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
- Supplier Device Package :
- 8-SIP
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%