YC324-FK-071K02L
Артикул производителя:
YC324-FK-071K02L
Производитель/Бренд:
YAGEO
Краткое описание:
RES ARRAY 4 RES 1.02K OHM 2012
Производитель :
YAGEO
Категория товара :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200, DDRAM, SDRAM
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2012, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
125mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
1.02k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%