YC248-FR-0713R7L
Артикул производителя:
YC248-FR-0713R7L
Производитель/Бренд:
YAGEO
Краткое описание:
RES ARRAY 8 RES 13.7 OHM 1606
Производитель :
YAGEO
Категория товара :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200, DDRAM, SDRAM
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
16
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1606, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
13.7
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%