CL03A104KA3NNNC
- Артикул производителя:
- CL03A104KA3NNNC
- Производитель/Бренд:
- Samsung Electro-Mechanics
- Краткое описание:
- CAP CER 0.1UF 25V X5R 0201
- Производитель :
- Samsung Electro-Mechanics
- Категория товара :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Thickness (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 25V