742C0831240FP
- Артикул производителя:
- 742C0831240FP
- Производитель/Бренд:
- CTS Electrocomponents
- Краткое описание:
- RES ARRAY 4 RES 124 OHM 1206
- Производитель :
- CTS Electrocomponents
- Категория товара :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 8
- Number of Resistors :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
- Power Per Element :
- 63mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 124
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%