CL21B104KACNNNC
- Артикул производителя:
- CL21B104KACNNNC
- Производитель/Бренд:
- Samsung Electro-Mechanics
- Краткое описание:
- CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
- Производитель :
- Samsung Electro-Mechanics
- Категория товара :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 25V