SFS44T25-7.5K384E-F
- Артикул производителя:
- SFS44T25-7.5K384E-F
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP ARRAY 7.5UF/25UF 440V RADIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 7.5µF, 25µF
- Circuit Type :
- Bussed
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP) Film, Metallized
- Height - Seated (Max) :
- 3.960" (100.58mm)
- Mounting Type :
- Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
- Number of Capacitors :
- 2
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 2.620" Dia (66.55mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 440 V