SFD37T60-7.5K475E-F
Артикул производителя:
SFD37T60-7.5K475E-F
Производитель/Бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Краткое описание:
CAP ARRAY 7.5UF/60UF 370V RADIAL
Производитель :
Категория товара :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
7.5µF, 60µF
Circuit Type :
Bussed
Dielectric Material :
Polypropylene (PP) Film, Metallized
Height - Seated (Max) :
4.870" (123.70mm)
Mounting Type :
Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.620" Dia (66.55mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
370 V