CA052X102K5RAC7536
- Артикул производителя:
- CA052X102K5RAC7536
- Производитель/Бренд:
- KEMET
- Краткое описание:
- CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0508
- Производитель :
- KEMET
- Capacitance :
- 1000pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Number of Capacitors :
- 2
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50 V