4612X-102-102LF
Артикул производителя:
4612X-102-102LF
Производитель/Бренд:
Bourns Inc.
Краткое описание:
RES ARRAY 6 RES 1K OHM 12SIP
Производитель :
Bourns Inc.
Категория товара :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.200" (5.08mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
12
Number of Resistors :
6
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
12-SIP
Power Per Element :
300mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
1k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Supplier Device Package :
12-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%