SOMC1603100RGEA
- Артикул производителя:
- SOMC1603100RGEA
- Краткое описание:
- RES ARRAY 8 RES 100 OHM 16SOIC
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.090" (2.29mm)
- Number of Resistors :
- 8
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
- Power Per Element :
- 160mW
- Resistance (Ohms) :
- 100
- Size / Dimension :
- 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%