VSSR1601102GUF
- Артикул производителя:
- VSSR1601102GUF
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- RES ARRAY 15 RES 1K OHM 16SSOP
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Bussed
- Height - Seated (Max) :
- 0.069" (1.76mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 16
- Number of Resistors :
- 15
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
- Power Per Element :
- 100mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 1k
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.193" L x 0.154" W (4.90mm x 3.91mm)
- Supplier Device Package :
- 16-SSOP
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%