4116R-1-151
- Артикул производителя:
- 4116R-1-151
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- RES ARRAY 8 RES 150 OHM 16DIP
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.185" (4.69mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Pins :
- 16
- Number of Resistors :
- 8
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-DIP (0.300", 7.62mm)
- Power Per Element :
- 250mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 150
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- 50ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.865" L x 0.300" W (21.97mm x 7.62mm)
- Supplier Device Package :
- 16-DIP
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%