741X163101JP
Артикул производителя:
741X163101JP
Производитель/Бренд:
CTS Electrocomponents
Краткое описание:
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1506
Производитель :
CTS Electrocomponents
Категория товара :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
16
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1506, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
63mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
100
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%