USVD2-B10M-010-02
- Артикул производителя:
- USVD2-B10M-010-02
- Производитель/Бренд:
- Caddock Electronics Inc.
- Краткое описание:
- RES NETWORK 2 RES MULT OHM 4SIP
- Производитель :
- Caddock Electronics Inc.
- Категория товара :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Voltage Divider (TCR Matched)
- Circuit Type :
- Voltage Divider
- Height - Seated (Max) :
- 0.520" (13.21mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Pins :
- 4
- Number of Resistors :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 4-SIP Variation
- Power Per Element :
- 100mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 100k, 9.9M
- Resistor Matching Ratio :
- ±0.01%
- Resistor-Ratio-Drift :
- ±2ppm/°C
- Size / Dimension :
- 1.500" L x 0.155" W (38.10mm x 3.94mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%