766161103GP
- Артикул производителя:
- 766161103GP
- Производитель/Бренд:
- CTS Electrocomponents
- Краткое описание:
- RES ARRAY 15 RES 10K OHM 16SOIC
- Производитель :
- CTS Electrocomponents
- Категория товара :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Bussed
- Height - Seated (Max) :
- 0.069" (1.75mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 16
- Number of Resistors :
- 15
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Power Per Element :
- 80mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%