AU050M682O500E50YSCR
- Артикул производителя:
- AU050M682O500E50YSCR
- Производитель/Бренд:
- Suscon
- Краткое описание:
- CAP ALUM 6800UF 20% 50V Snap-in
- Производитель :
- Suscon
- Категория товара :
- Aluminum Electrolytic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 6800 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 1.969" (50.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can - Snap-In
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 4.8 A @ 50 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 3.2 A @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 1.181" Dia (30.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V