WK73R1ETTP17R4F
- Артикул производителя:
- WK73R1ETTP17R4F
- Производитель/Бренд:
- KOA Speer Electronics, Inc.
- Краткое описание:
- RES 17.4 OHM 1% 1/3W 0402
- Производитель :
- KOA Speer Electronics, Inc.
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.016" (0.40mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Wide 0402 (1005 Metric), 0204
- Power (Watts) :
- 0.333W, 1/3W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 17.4 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%