Y21233R60000Q9L
- Артикул производителя:
- Y21233R60000Q9L
- Производитель/Бренд:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Краткое описание:
- RES SMD 3.6 OHM 0.02% 8W TO220-4
- Производитель :
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.158" (4.01mm)
- Number of Terminations :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-220-4, SMD
- Power (Watts) :
- 8W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 3.6 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.615" L x 0.400" W (15.62mm x 10.16mm)
- Supplier Device Package :
- TO-220-4
- Temperature Coefficient :
- ±0.2ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.02%