Y4021400R000T9R
- Артикул производителя:
- Y4021400R000T9R
- Производитель/Бренд:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Краткое описание:
- RES SMD 400 OHM 0.01% 1/10W 0603
- Производитель :
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.025" (0.64mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 400 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
- Supplier Device Package :
- 0603
- Temperature Coefficient :
- ±0.2ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.01%