Y11195R00000D9W
- Артикул производителя:
- Y11195R00000D9W
- Производитель/Бренд:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Краткое описание:
- RES SMD 5 OHM 0.5% 1/4W 1610
- Производитель :
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.040" (1.02mm)
- Number of Terminations :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 5 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.160" L x 0.100" W (4.06mm x 2.54mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±0.2ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.5%