RC1608F222CS
- Артикул производителя:
- RC1608F222CS
- Производитель/Бренд:
- Samsung Electro-Mechanics
- Краткое описание:
- RES SMD 2.2K OHM 1% 1/10W 0603
- Производитель :
- Samsung Electro-Mechanics
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 2.2 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0603
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%