CP-JJ-350-385V
- Артикул производителя:
- CP-JJ-350-385V
- Производитель/Бренд:
- JJ Electronics
- Краткое описание:
- CAP ALUM 350UF 385V SOLDER LUG
- Производитель :
- JJ Electronics
- Категория товара :
- Aluminum Electrolytic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 350 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 1.969" (50.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 70°C
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Radial, Can - Solder Lug
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Size / Dimension :
- 1.378" Dia (35.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- -10%, +30%
- Voltage - Rated :
- 385 V