RC0402J201CS
- Артикул производителя:
- RC0402J201CS
- Производитель/Бренд:
- Samsung Electro-Mechanics
- Краткое описание:
- RES SMD 200 OHM 5% 1/32W 01005
- Производитель :
- Samsung Electro-Mechanics
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.006" (0.15mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 01005 (0402 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.03W, 1/32W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 200 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%