CR-05FL7--150R
- Артикул производителя:
- CR-05FL7--150R
- Производитель/Бренд:
- Viking Tech
- Краткое описание:
- RES 150 OHM 1% 1/8W 0805
- Производитель :
- Viking Tech
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 150 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Supplier Device Package :
- 0805
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%