PATT0805E4991BGT1
Артикул производителя:
PATT0805E4991BGT1
Производитель/Бренд:
Vishay Dale Thin Film
Краткое описание:
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/5W 0805
Производитель :
Vishay Dale Thin Film
Категория товара :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.46mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
4.99 kOhms
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%