PTN0603Y1001BST1
Артикул производителя:
PTN0603Y1001BST1
Производитель/Бренд:
Vishay Dale Thin Film
Краткое описание:
PTN0603 10PPM 1K 0.1% S T1 E1
Производитель :
Vishay Dale Thin Film
Категория товара :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.51mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.15W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%