Y201575K0000T9L
- Артикул производителя:
- Y201575K0000T9L
- Производитель/Бренд:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Краткое описание:
- RES SMD 75KOHM 0.01% 0.4W J LEAD
- Производитель :
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.122" (3.10mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- 2-SMD, J-Lead
- Power (Watts) :
- 0.4W, 2/5W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 75 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
- Supplier Device Package :
- Flex-2
- Temperature Coefficient :
- ±0.2ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.01%