RK73G1ETTP1002F
- Артикул производителя:
- RK73G1ETTP1002F
- Краткое описание:
- RES 10K OHM 1% 1/10W 0402
- Height - Seated (Max) :
- 0.016" (0.40mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Supplier Device Package :
- 0402
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%