RK73H2ATTD1002F
- Артикул производителя:
- RK73H2ATTD1002F
- Краткое описание:
- RES 10K OHM 1% 1/4W 0805
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Supplier Device Package :
- 0805
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%